Gaszenie pozarow ppt

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest wtedy najtańszy a daleko prestiżowy środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią zamierzają. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze zbierają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszystkiego co mówi z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze są najwszechstronniejsze wykorzystanie. W współzależności z posiadanego składu mogą stanowić stosowane do gaszenia niemal każdych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najwspanialszy jest dwutlenek węgla, dobre są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki też takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale realizuje nasze zlecenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne życie jak woda jest para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Potrafi istnieć wiązana w wypadkach płonięcia tych jednych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą i wodą liczy na tym, że wodę można brać w jakimś miejscu, a parę tylko w osobnych miejscach o pojemności nie większej niż 500 metrów kwadratowych. W przestronniejszych pomieszczeniach działanie pary oddaje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów wskazana jest nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do drugich substancji, a także prawdy ich korzystania i udostępniania w rejon pożaru.